sobota, 1 września 2018

Pijcie wodę bo zdrowia Wam doda!


Pijecie wodę w ciągu dnia?
Nie herbatę, kawę, sok, czy kolorowe napój, a właśnie wodę? 

Jeśli nie to czas to zmienić! Nasz organizm (zwłaszcza w okresie letnim) potrzebuje jej całkiem sporo.  Człowiek składa się w około 70% z wody, ale wodę tą nieustannie tracimy.  A straty trzeba uzupełniać, najlepiej tym co tracimy… a nie tracimy przecież soków, czy kompotów :) Zresztą te nie Swoje własne, nie żadne sklepowe z toną cukru. Wodę z ogórkiem, miętą, truskawką, cytryną byle wodę. Moim faworytem w tym roku była ogórkowa woda smakowa, rok temu zapijałam się truskawkową woda smakową, a za rok chyba królować będzie z malinami :) Wystarczy jakiś fajny dzbanek filtrujący ( taki jak na przykład nasz boski Aquaphor Onyx który uwielbiam za cudowny, nieco retro kształt. Jego dodatkowym atutem
jest fakt, iż wzbogaca wodę w magnez!) i dodatki w ilościach dowolnych. Błagam Was tylko nie kupujcie nagminnie wody w plastikowych butelkach, nasza domowa (zwłaszcza po użyciu dobrej jakości dzbanka filtrującego takie jak firmy Aquaphor, o których możecie doczytać tutaj) jest równie smaczna, a nie produkujemy przy tym ogromnych ilościach plastików, z którym już w tej chwili nasza planeta nie może się uporać.
są dla nas korzystne ze względu na ilość cukru. Sprawdzaliście to kiedyś? Nawet (niby niepozorne) zwykłe wody smakowe mają go całkiem sporo… Najlepiej pijcie czystą wodę, a jeśli już nie możecie na wodę patrzeć to zróbcie sobie wody smakowe.
Przekonałam Was? jeśli tak to na zdrowie!

1 komentarz:

  1. Ja w ciągu dnia staram się pić przynajmniej 2l wody. Kawę też ostatnio zmieniłam na wroasters w etno cafe. Po zwykłej kawie czułam się źle, po tej jest idealnie :).
    Myślę, że jedna filiżanka kawy w ciągu dnia nie zaszkodzi, jeżeli nie zapomina się o wodzie :)

    OdpowiedzUsuń

Printfriendly