czwartek, 10 sierpnia 2017

Street Food w Poznaniu: FryDay

Jeśli jesteście akurat w centrum Poznania i macie ochotę na absolutnie fantastyczne frytki 
to zapraszamy do wizyty na ulicę Wrocławską. Znajdziecie tam niezwykłe miejsce z 
tradycyjnymi frytkami lub ich alternatywą z fenomalnymi dodatkami. Każdy znajdzie tam coś pysznego dla siebie ;) 
Jaga

 Adres: ul. Wrocławska 2 Poznań
Godziny otwarcia: Poniedziałek – zamknięte
Wt, Śr, Czw 13:00 – 23:00
Pt, Sb 14:00 – 2:00
Niedziela: 13:00 – 20:00

FraDay znajdziecie niedaleko Starego Rynku na jednej z popularniejszych ulic Poznania. Miejsce to oferuje tradycyjne frytki z ziemniaka, które smakują fenomenalnie (wierzcie mi po takich frytkach już nawet nie spojrzycie na frytki z maca). Jednakże nie to nas urzekło w tym miejscu, wszak lokali z dobrymi frytkami jest w Poznaniu więcej niż kilka. Niezwykła jest opcja serwowania ich z rozmaitymi dodatkami i sosami. Możecie wybrać opcje chociażby z chrupiącymi salami serem i szczypiorkiem – naprawdę chrupiące salami. Frytki z chili con carne z serem i szczypiorkiem, które wbrew pozorom jest niezbyt ostre, moje dzieci zawsze wybierają właśnie tą pozycje z menu (mimo że wybierają kukurydzę ;)) lub z pulled porkiem (to osobiście mój faworyt choć opcja ta jest dość ostra ostrzegam). Oprócz tego macie jeszcze szereg możliwości, gdyż oprócz innych fajnych dodatków możecie wybrać jeszcze dodatkowo sos z ich bogatej gamy, macie do wyboru między innymi tradycyjny majonez i ketchup, ale też nieco bardziej egzotycznie salsa mango, pepper jam, boczkowy, czy sweet chili mayo.


Frytki z chrupiącą salami, serem i szczypiorkiem
Frytki z chili con carne i serem (bez szczypiorku bo ktoś nie lubi zielonego ;))


Frytki z pulled pork, ser i szczypiorek (mój osobisty faworyt!)


Koszt porcji: 7zł mała porcja, 9 zł duża, frytki z dodatkami 12 - 13 zł, sosy: ketchup, majonez darmowy, pozostałe 1-3 zł, dodatki 1- 2,50zł

Reasumując: Jeśli jesteście w pobliżu Starego Rynku i macie ochotę coś przekąsić za niewielkie pieniądze wpadajcie do FryDay :) wybierzcie opcje z fajnymi dodatkami i cieszcie się nietypową i niezwykłą porcją frytek. 

Post nie powstał przy współpracy z lokalem. Powyższy wpis jest efektem naszej samodzielnej subiektywnej oceny.


1 komentarz:

Printfriendly