środa, 3 sierpnia 2016

Lodziarnie w Poznaniu: Marina (ul. Woźna 18, obok Starego Rynku)

Królowa może być tylko jedna! Niekwestionowaną królową poznańskich lodziarni jest Marina. Pisaliśmy już o niej w zeszłym roku, jednak teraz lokal ma nową lokalizacje, stąd postanowiłyśmy napisać o niej kilka słów więcej :)Lodziarnia: Marina
Adres: ul.Woźna 18
Godziny otwarcia: środa – niedziela  13.00 – 20.00


W tym roku z niecierpliwością czekałyśmy na otwarcie naszej ulubionej lodziarni. Powód był prosty lodziarnia Marina przeniosła się z budynku koło Starego Dworca PKS na ul.Woźną. Zmiana lokalizacji była spowodowana zdarzeniami niezależnych od właścicieli, o czym informowali na swoim profilu Facebooku. Po tym jak musieli opuścić lokal na Matyi, poszukiwali nowej lokalizacji. Pojawili się obok Starego Rynku. Dobrze to i źle równocześnie. Fajnie, że przenieśli się bliżej centrum i teraz jakby bardziej „po drodze”. Minus to problem z parkowaniem. Pół biedy strefa, rzecz normalna, kłopotem jest wieczny brak miejsc i krążenie w kółko by jakieś znaleźć. Przejdźmy jednak do plusów  (tak naprawdę brak miejsc to jedyny minus jaki znalazłyśmy :)) Lokal został urządzony w takim samym stylu jak poprzedni. Marina nadal stawia na styl marynarski  (w zasadzie z taką nazwą trudno by stawiała na inny :)) z meblami z palet i fajnymi dodatkami. Tutaj ponadto udało się urządzić fajny, klimatyczny ogródek. Przejdźmy do najważniejszego, a mianowicie lodów. Są one przyrządzane na oczach klienta przy pomocy ciekłego azotu. Do miski miksera dodaje się porcję smakowitości, do tego azot, kilka chwil i lody gotowe. I to jakie lody! Zdecydowanie nie zjecie takich nigdzie indziej. Smak jest niesamowity, porcja spora, a fajna atmosfera sprawi, że będziecie tam wracać częściej niż byście chcieli :) Każdego dnia jest do wyboru pięć smaków, w tym zawsze jeden wegański. Jakie to smaki właściciele na bieżąco informują na facebooku lodziarni. Zdecydowanie polecamy borówkę z białą czekoladą (prawdziwy sztos!), śmietankę z oreo (ach!) i białą czekoladę z malinami (wymiata)!

Smaki, które próbowałyśmy:

 • Śmiatanka z oreo
 • Biała czekolada z malinami
 • Borówka z białą czekoladą
 • Malina
 • Malina sorbet
 • Truskawka
 • Snickers
 • Śmietanka z M&Msami

Koszt porcji: 5 zł (75g) 
Jednej porcji nie można dzielić na dwa smaki, ale jeśli jesteśmy w dwójkę to możemy wziąć dwie porcje i podzielić po pół.
Ponadto w lodziarni można zamówić rozmaite kawy.
Uwagi: Mona płacić tylko gotówką.

Podsumowując:  Marina to fajne, klimatyczne miejsce prowadzone przez ciepłe osoby, które tworzą niesamowitą atmosferę tego lokalu. Lody molekularne oferowane przez lokal są najwyższej jakości, a ciekawe smaki zaspokoją każde podniebienie. Zdecydowanie nigdzie takich nie spotkacie. Szczerze polecamy i zachęcamy do odwiedzenia!
Tak wygląda ogródek. Prawda, że klimatyczny? :)Śmietanka z oreo.


Post nie powstał przy współpracy z lokalem. Powyższy wpis jest efektem naszej samodzielnej subiektywnej oceny.


5 komentarzy:

 1. Biała czekolada z malinami-pychota:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Biała czekolada z malinami i snickers <3

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja chętnie bym spróbowała borówki z białą czekoladą!!! ❤

  OdpowiedzUsuń
 4. No i kolejna do odwiedzenia.... Musisz jeszcze wpaść do Kórnika na promenadę do Kulki :-) pozdrawiam Kasia oQchnia.pl

  OdpowiedzUsuń

Printfriendly