sobota, 2 lipca 2016

Lodziarnie w Poznaniu: Lodzia (os.Piastowskie za Betą)

Wracamy do cyklu wpisów o najlepszych (naszym zdaniem :)) lodziarniach w Poznaniu. W zeszłym roku miałyśmy okazję opisać trzy miejsca w Poznaniu godne polecenia. W tym roku planujemy tam wrócić i dać Wam znać czy coś się zmieniło :) Może jest jeszcze lepiej, niż rok temu? Oprócz tego mamy dla Was opis kilku nowych fajnych miejsc, które świeżo się pojawiły na lodowej mapie Poznania lub dopiero w tym roku tam dotarłyśmy :)
 Zaczynamy od miejsca, które jest całkowitą nowością na Ratajach. Zapraszamy!

Lodziarnia: Lodzia
Adres: os. Piastowskie (za betą)
Godziny otwarcia: codziennie 11- 21
Lodzia to sieć lodziarni, które mieszczą się w trzech miejscach Poznania. My, ze względu na lokalizację, bardzo często gościmy w Lodzi na osiedlu Piastowskim (pozostałe dwie lokalizacje to Wodna 11 i 27 Grudnia)  Na Ratajach Lodzia zagościła wiosną tego roku. Uznałyśmy że to fantastyczny pomysł, by otworzyć tutaj lodziarnie bo nie ma nic podobnego w okolicy. Od razu po otwarciu zagościłyśmy w jej progi i od tego momentu bywamy tam dość regularnie. Lodziarnia oferuje zawsze 3 smaki w cenie standardowej oraz dwa lub trzy smaki premium. Smaki standardowe są bardzo chętnie wybierane przez dzieci, które raczej nie przepadają za nowościami. Natomiast my bardzo liczymy na smaki premium. Zachwyciły nas między innymi migdałowe z sosem czekoladowym i bezami, jabłkowe z ciasteczkami korzennymi, czy śmietankowe z sosem malinowym i bezami. Te ostatnie zwłaszcza przypadły nam do gustu. Lodzia oferuje lody naturalne, które są wyrabiane na miejscu. Propozycje premium są zazwyczaj bardzo ciekawe i unikatowe w dobieraniu smakowych kompozycji. Wprawdzie brakuje im trochę efektu WOW, który znajdziemy w innych lodziarniach, jednak zdecydowanie mają potencjał. Przy wyborze lodów sklepowych, czy z Lodzi, te drugie zdecydowanie wygrywają. Sporym atutem jest „ogródek” dookoła lodziarni. Na zielonym skwerku jest ustawione pełno leżaków, siedzeń zbudowanych z palet, a dookoła donice z kwiatami. Właściciele pomyśleli również o rowerzystach instalując miejsce do przyczepienia rowerów. Jedynym minusem jest cena lodów. Porcja standardowa kosztuje 2,50zł, premium 4zł za porcje około 50g. W innych lodziarniach taka cena jest za około 75g.

Smaki standardowe:

 • Śmietankowe
 • Truskawkowe
 • Kakao

Przykłady smaków premium:
 • Sorbet mandarynkowy z tymiankiem
 • Jabłkowe z ciasteczkami korzennymi
 • Migdał z sosem czekoladowym i bezami
 • Malinowe na śmietanie
 • Sorbet czarna porzeczka
 • Waniliowe z sosem wiśniowym
 • Śmietankowy z sosem malinowym i bezami


Koszt porcji standardowej: 2,50zł (porcja 50g)
Koszt porcji premium: 4 zł (porcja 50g)
Ponadto w lodziarni można zamówić rozmaite kawy. Lody można również kupić na wynos.

Podsumowując: Lodzia na os. Piastowskim jest miejscem zdecydowanie godnym polecenia. Idealna dla rodziców z dziećmi, które mają gdzie pobiegać przed, w trakcie lub po konsumpcji :). Fajne otoczenia sprawia, że lody je się z przyjemnością. Miejsce ma ogromny potencjał i liczymy, na kolejne interesujące smaki.
Plus: Na profilu Facebooka Lodzi można sprawdzić jakie smaki premium są dostępne danego dnia.


Smak: Migdał z sosem czekoladowym i bezami


Smak: Truskawka


Smak: Sorbet czarna porzeczka (jako ciekawostkę dopisze, że plamy z tego smaku bardzo łatwo sprać :))


Post nie powstał przy współpracy z lokalem. Powyższy wpis jest efektem naszej samodzielnej subiektywnej oceny.

3 komentarze:

 1. Fajnie, że są takie meijsca. Oby coraz więcej było takich prawdziwych lodów, smak jest nieporównywalny :)

  OdpowiedzUsuń

Printfriendly