piątek, 8 lipca 2016

Restauracje w Poznaniu: Słodka&Ostra

Zakochałam się w zdjęciu. Zdjęciu dodanym na instagram z ogródka poznańskiej restauracji. Ogródek z klimatem, z widokiem na ukochaną, nie działającą już, zajezdnię na Gajowej! Z pięknymi meblami i ciekawym wystrojem. Postanowiłam się tam wybrać, a że restauracja znajduje się w sąsiedztwie Starego ZOO połączyłam przyjemne ze smacznym i zabrałam całą familie :)
Jaga

Restauracja: Słodka&Ostra
Adres: ul. Sienkiewicza 20, Poznań
Godziny otwarcia: poniedziałek – czwartek 10.00 – 22.00 , sobota 10.00 – 22.0, niedziela 10.00 – 19.00
Restauracja znajduje się w starej części Poznania na Jeżycach. Dosłownie kilka kroków od Starego Zoo (które uwielbiamy :)).  Przechodząc obok starej zajezdni na Gajowej nie idzie przeoczyć klimatycznego ogródka. Zatrzymujemy się w nim, pogoda zdecydowanie zachęca do siedzenia na świeżym powietrzu. Ogródek, który tak mnie urzekł na zdjęciu w rzeczywistości jest niezwykle fajnie urządzonym miejscem. Klimatyczne meble, interesujący widok, a najważniejsze cisza i spokój (który
szybko został zakłócony moim potomstwem :)) Wprawdzie za płotem jest ulica, ale oddzielona zielenią, a i ruch na niej niewielki. Wnętrze lokalu również jest bardzo przyjemne, estetyczne, aż chce się usiąść i zostać. Menu jest wypisane kredą na tablicy, na miejscu jest również kelner, który służy pomocą. Po rozmowie z nim decydujemy się na polędwiczki wieprzowe z puree z groszku z młodymi ziemniakami, kalafiorem i brokułem, tortellini z ricottą i szpinakiem z młodymi warzywami z pesto oraz spaghetti arrabiata dla dzieci. Do picia zamawiamy domową lemoniadę. Spory plus dla lokalu, że bez najmniejszego problemu potrawę dla dzieci zgadzają się rozłożyć na dwa talerze (nie wszędzie jest taka możliwość). W czasie oczekiwania na zamówienie mamy okazję dokładnie zwiedzić ogródek, przeprowadzić crash testy na meblach i zabawkach oraz sprawdzić szczelność ogrodzenia (szczelne - dzieciakom nie udaje się uciec na zewnątrz :)). Jedzenie które otrzymujemy przede wszystkim zachwyca wyglądem. Idąc do restauracji oczekujemy nie tylko smaku, ale też prezencji potraw. Oczekujemy by wyglądały niemal jak wyciągnięte z Top Chefa, tu taki „talerz”
otrzymujemy. Polędwiczki są dobrze doprawione, odpowiednio przygotowane, a dodatki doskonale dopełniają całości. Tortellini są wprost wyśmienite, delikatne, wywarzone, nie rozpadają się na widelcu, ale rozpływają w ustach. Dodatki również wyborne. Potrawa zamówiona dla dzieci jest bardzo smaczna, delikatnie doprawiona, wprost wymarzona dla nich, ale…..  to co dla nich jest fajne w smaku, osobę dorosłą jednak by zawiodło, my oczekiwałybyśmy bardziej wyrazistego smaku. Dodatkowym atutem są specjalne kolorowe widelczyki dla dzieci, bez problemu znajdujemy również krzesełko do karmienia (ku rozpaczy młodszego dziecka).  Lemoniada robiona na miejscu, z prawdziwych cytryn, niezwykle aromatyczna i orzeźwiająca. Obsługa ma od nas spory plus, bardzo uprzejma, taktowna i pomocna. Nie przeraziły jej nawet rozbrykane maluchy:)
Potrawy, które kosztowałyśmy:
Polędwiczki wieprzowa confit, puree z groszku, młody ziemniak, kalafior, brokuł (cena: 26zł)
Tortellini z ricottą i szpinakiem, młode warzywa z pesto  (cena: 19zł)
Spaghetti arrabiata (cena: 20zł)
Domowa lemoniada (cena: 8zł)

Koszt porcji: między 18zł, a 34zł
Ogródek: jest zdecydowanym atutem tego miejsca.
Kącik dla dziecka: obecny zarówno w lokalu, jak i ogródku.
Krzesełko do karmienia: jest dostępne
Łazienka: jest w lokalu, bardzo estetyczna, niestety bez przewijaka dla dziecka, ale dość w niej miejsca by poradzić sobie z maluchem

Określamy tą restaurację jako lokal przyjazny dla dzieci!

Podsumowując:  Kiedy wybieramy się do restauracji mamy nadzieję na spróbowanie potraw, które będziemy chciały za wszelką cenę odtworzyć w domu (zarówno smak, jak i sposób podania). Musimy szczerze powiedzieć że Słoka&Ostra zdecydowanie spełniło nasze oczekiwania. Potrawy były pięknie podane i wyśmienite w smaku. Otoczenie sprawiło, że jadło się z wielką przyjemnością i poczuciem odpoczywania, relaksu, celebrowania posiłku. Te wszystkie elementy sprawiają, że zdecydowanie polecamy to miejsce i planujemy do niego wrócić.Odpoczynek przed posiłkiem :)


Polędwiczki wieprzowa confit, puree z groszku, młody ziemniak, kalafior, brokuł Spaghetti arrabiata         
Post nie powstał przy współpracy z lokalem. Powyższy wpis jest efektem naszej samodzielnej subiektywnej oceny.


3 komentarze:

Printfriendly