niedziela, 17 lipca 2016

Lodziarnie w Poznaniu: Lodziarnia Wrocniecka (ul. Górna Wilda 82)

Zapraszamy do świata lodów Lodziarni Wroniecka 17 podawanych na ul. Górna Wilda 82. Odwiedziłyśmy lokal kilka razy i dzielimy się z Wami wrażeniami!

Lodziarnia: Lodziarnia Wroniecka
Adres: ul. Górnaa Wilda 82
Godziny otwarcia: codziennie 11- 20
Lodziarnia Wroniecka 17 sprzedaje swoje lody w dwóch lokalizacjach: na ul. Wronieckiej i ul. Dolna Wilda. Nam udało się dotrzeć do lodziarni na Wildzie. Lodziarnie widać już z daleka dzięki fajnemu banerowi na płocie (wcześniej go nie było i można ją było zwyczajnie przegapić). Przed lokalem znajduje się sporo miejsca oraz wystawione są stoliki i krzesła. Wygląda to całkiem nieźle choć my osobiście byśmy dorzuciły jakieś doniczki z kwiatami, żeby ocieplić miejsce. Z wielkim zainteresowaniem weszłyśmy do środka podczas pierwszej wizyty. Naszym oczom ukazało się fajne, choć małe, schludne wnętrze ze stylową zamrażalką. Smaki lodów widnieją w ramkach na ścianie dzięki czemu bardzo łatwo można rozszyfrować co dzisiaj jest podawane. Rodzaje i wybór zaskakuje. Na początku skosztowałyśmy lody wegańskie o smaku kakao z pomarańczą, przygotowywane na kaszy jaglanej. Bardzo oryginalne w smaku z delikatnymi drobinami kaszy. Idealna opcja dla osób z cekalią lub na diecie bezglutenowej. Następnie przeszłyśmy do smaku śmietanka z bezą, bardzo lekki smak choć bez w nim jak na lekarstwo. Naszym małym testerom przypadła do gustu krówka oraz duet czekoladowy (połączenie gorzkiej i białej czekolady) oraz (co dziwne w ich przypadku) sorbet pomarańczowy. Sorbet miał bardzo intensywny, słodki smak pomarańczy, bardzo orzeźwiający w upalne dni.  Z ciekawością sprawdziłyśmy również smak banan z kajmakiem i ciasteczkami. Bardzo interesowały nas te lody, gdyż podobny smak jadłyśmy w królowej poznańskich lodziarni Kolorowej. Lody nieco nas zawiodły, niby były smaczne, ale jednak to nie to. Pozostałe próbowane przez nas smaki oceniamy podobnie, niby dobre, smaczne, ineresujace - ale nadal czegoś im brakuje, Dosłownie jeszcze z dwa, trzy kroki by Lodziarnia Wroniecka mogła konkurować z najlepszymi.

 
Przykłady smaków :

  • Śmietanka z bezą
  • Czekolada
  • Krówka
  • Masło orzechowe
  • Śmietanka
  • Czekoladowy duet
  • Kakao, pomarańcza (vege)
  • Sorbet pomarańcza
  • Sorbet owoce leśne

Koszt porcji: 4 zł (porcja 70g)
Ponadto w lodziarni można kupić sam wafelek w cenie 50gr.
Podsumowując: Lodziarnia Wroniecka 17 w lokalizacji na ul. Górna Wilda 82 jest bardzo przyjemnym i fajnym miejscem na lodowe orzeźwienie w czasie upałów. Lody mają bardzo ciekawe kompozycje i smakują całkiem nieźle, choć do ideału trochę im nadal brakuje. Polecamy osobom z dziećmi (mogę swobodnie pobiegać nie narażając się na samochody), jak i osobom na rowerach (jest dość miejsca by je zostawić, aczkolwiek nie bardzo jest gdzie je przypiąć).Post nie powstał przy współpracy z lokalem. Powyższy wpis jest efektem naszej samodzielnej subiektywnej oceny.


2 komentarze:

Printfriendly