piątek, 25 kwietnia 2014

Tort galaretowy

Chyba nie ma dziecka, które nie lubi galaretek. Moje, jak już wspominałam wcześniej, uwielbia! W związku z tym postanowiłam przygotować dla niego tort galaretowy. Wyszedł całkiem nieźle, a synek był zachwycony. Co więcej okazało się, że nie tylko on jest amatorem tego typu deseru J
Ilość porcji: Tort wielkości formy od babki
Składniki:
 • 5 galaretek w różnych kolorach
 • Woda


Wykonanie tortu jest bardzo proste.  Niestety trwa sporą ilość czasu, gdyż musimy czekać aż kolejne warstwy się zwiążą. Przygotowujemy 3 lub 4 kolory od razu w 3/5  ilości wody podanej na opakowaniu (przykładowo jeśli mamy galaretkę na 500ml wody to rozpuszczamy w około 300ml). Pierwszą warstwę chłodzimy w zimnej wodzie, a następnie wlewamy do formy i umieszczamy w lodówce. Kolejną warstwę chłodzimy podczas, gdy pierwsza się związuje w lodówce. Kiedy będzie związana wyjmujemy i delikatnie po ściance wylewamy drugą. Robimy tak po kolei ze wszystkimi kolorami. Teraz czas na wyciągnięcie tortu. W dużym garnku nastawiamy wodę i czekamy aż zacznie wrzeć. Zestawiamy garnek z gazu. Delikatnie umieszczamy formę z  galaretkami w garnku uważając by wodą nie nalała się do środka. Wyjmujemy po kilku sekundach. Przykładamy do formy talerz i całość odwracamy. Tort powinien wyjechać z formy. Ponownie umieszczamy go na kilka chwil w lodówce. Możemy zajadać! Smacznego!

3 komentarze:

 1. Świetnie się prezentuje, nie tylko dzieci są amatorami galaretek :D ja zrobiłam mojemu facetowi coś takiego na imieniny :D i cieszył się jak dziecko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny tort dla fanów galaretek. Niestety ja znam przynajmniej jedno dziecko, które galaretki nie weźmie do ust (moje starsze). Ta trzęsąca się galaretowata i słodka masa od zawsze go przerażała i tak zostało do dziś. Za to córka uwielbia je podwójnie, więc statystycznie wszystko jest OK.

  OdpowiedzUsuń
 3. Galaretkowy i tęczowy zawrót głowy.... :))
  ....i nie tylko dzieci to lubią.... :))

  OdpowiedzUsuń

Printfriendly